Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 16:23

“Αυτοκτόνησε” η Νίκη, 2-2 με την Τρίγλια

Ιδανική αυτόχειρας αποδείχθηκε η Νίκη Βόλου που ήρθε ισόπαλη με 2-2 κόντρα στην Τριγλία μέσα στη Νεάπολη.

Η Νίκης Βόλου βρέθηκε να προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ του Τσιμπούκα στο 12ο και στο 57ο λεπτό, ωστόσο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης… έκλεισε τους διακόπτες και κατάφερε (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να δεχθεί δύο γκολ και να χάσει μία δική της νίκη. Αρχικά στο 89ο λεπτό με πέναλτι του Μπρίτο και εν συνεχεία με τον Παπαστεργιανό στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ενα αποτελέσμα που μοιάζει καταδικαστικό για τη Νίκη, που για ένα ακόμα ματς (έπειτα από αυτό της προηγούμενης εβδομάδας με τον Ολυμπιακό) χάνει τη νίκη στην τελευταία φάση.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Αποστολίδης, Βοσνιάδης, Κάρδαρης, Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Λούκας Γκαρσία (89’ Λίτσιος), Ιορδανίδης (68’ Κ. Κυριακίδης), Κρουθ, Μπαταγίν, Τσιμπούκας, Τσιώλης (57’ Οικονομίκος).

ΠΟ Τρίγλιας (Πολλαετίδης): Παλαβράκης, Κουρέλλας, Σγουρής, Λεμονής (80’ Μοσχάκης), Ζώτος, Παπαστεριανός, Σαρβανίδης, Ευθυμιάδης, Μπρίτο, Καλαϊτζίδης (63’ Ζορμπάς), Ναζλίδης (46’ Παπαδημητρίου).