Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 16:12

Ο Ολυμπιακός “έκλεψε” το βαθμό από τη Νίκη στις καθυστερήσεις

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι μεταξύ του Ολυμπιακού και της Νίκης, σε ένα ματς που κρίθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1 και παρά την ήττα του Ιωνικού στη Ρόδο από τη Διαγόρα ουσιαστικά έχασαν έδαφος στη μάχη της ανόδου.

Η ομάδα της Νίκης βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ροχάνο. Ωστόσο στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, ο Τσιάρας με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε το τελικό 1-1

Ολυμπιακός Βόλου (Βόκολος): Γιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος (40′ λ.τ Βασιλούδης), Φαζός, Τσιάρας, Κόλα (46′ Ρόκας), Σκοπελίτης (75′ Παπαϊωάννου), Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Κέρι, Ράντι.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Αποστολίδης, Κάρδαρης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης (63′ λ.τ Τσιμπούκας), Μπαλάφας, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία (84′ Βοσνιάδης), Κρουθ, Ροχάνο, Μπαταγίνι (70′ Μπιτσάκος).