Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 15:24

Ισοπαλία στο ντέρμπι – Αποτελέσματα, βαθμολογία

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και ΑΕΚ με τις δύο ομάδες να μένουν στο μηδέν με τις δύο ομάδες να χάσουν πολύτιμο έδαφος στην προσπάθειά τους να προσεγγίσουν την κορυφή της βαθμολογίας. Ειδικά για το Τριφύλλι που αγωνιζόταν στο γήπεδό του το αποτέλεσμα δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να θεωρηθεί θετικό ενώ και η εικόνα της ομάδας, παρά το πάθος των παικτών του, ήταν προβληματική στη μεγαλύτερη διάρκεια του ντέρμπι. Αντίθετα η ΑΕΚ με τον Πογέτ στον πάγκο της, μπορεί να δηλώνει ικανοποιημένη από την εμφάνιση της αλλά και από το βαθμό της ισοπαλίας.

Με ανατροπή ο Αστέρας
Το σημερινό πρόγραμμα άνοιξε με τη νίκη του Αστέρα Τρίπολης και του ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-1. Ο «δικέφαλος» άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Πέλκα, για να ισοφαρίσει ο Αστέρας στο 49ο λεπτό με τον Μπερτόλιο. Το νικητήριο τέρμα για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Σανκαρέ στο 82ο λεπτό.

Δύσκολα η Ξάνθη
Σπουδαία νίκη με 3-1 πέτυχε η Ξάνθη κόντρα στον Παναιτωλικό. Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι για να ισοφαρίσει η Ξάνθη στο 16ο με τον Ντιμιτρόφ. Οι Ακρίτες πήραν το προβάδισμα στο 71ο με τον Παπαστεργιανό, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Χερέα στις καθυστερήσεις.

Ανετα ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ανετη νίκη με 2-0 πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Πανθρακικό. Οι ¨Ηπειρώτες» άνοιξαν το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Μιχαήλ, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Ιλιτς