Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 08:02

Συνεχίζεται η “κατηφόρα” του Ολυμπιακού – Ηττήθηκε και από τον Διαγόρα

Μία ακόμη ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου στο πρωτάθλημα της Football League. Αυτή τη φορά από τον Διαγόρα και μάλιστα μέσα στο Βόλο.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ηττήθηκε με 0-1 σε ένα ματς όπου οι Ροδίτες ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ο Διαγόρας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και τελικά κατάφερε να προηγηθεί στο 45ο λεπτό με τον Μπουρλάκη. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε και έτσι το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιδόπουλος, Γραικός (57’ Μητρόπουλος), Βασιλούδης, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Κέρη, Ράντι (62’ Κόλα).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥΤσέλιος, Ευαγγελιδάκης, Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Κασνέτση, Καρπαθάκης, Πινιώτης, Μπουρλάκης (80’ Σερτζίνιο), Μπαρμπαρούσης, Πατσαρούχας, Γούλας (65’ Μανωλάκης).