Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024 02:59

Οδυνηρή ήττα για την Νίκη (0-1) από τη νεοφώτιστη Κοζάνη

Οδυνηρή ήττα με 1-0 γνώρισε η Νίκη από την Κοζάνη. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έχασε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στις καθυστερήσεις του (45+2′) δέχθηκε την ψυχρολουσία από φαλτσαριστό σουτ του Γραμμένου.

Στην επανάληψη οι “κυανόλευκοι” φάνηκαν επηρεασμένοι από την αρνητική εξέλιξη του αγώνα και δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα τον Μπογκντάνοβιτς. Η Κοζάνη κράτησε μέχρι το τελευταίο λεπτό το “μηδέν” και πανηγύρισε ένα σπουδαίο “διπλό”.

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ (76’ λ.τρ. Γρομητσάρης), Κυριακίδης (76’ Τζιώρας), Λίταινας (65’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Κρητικός (76’ Βουκελάτος), Πολίτης (53’ Ριμπέιρο), Κάσσος.

ΚΟΖΑΝΗ: Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Κοροβέσης, Σουλιώτης, Ίτσιος, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Σιατραβάνης (90’ Τσιμπούκας), Καλλέργης (76’ Τάτσης), Γραμμένος, Ποζατζίδης (61’ Δόρης).