Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 13:02

Ο Βόλος τα δοκάρια, ο Παναιτωλικός το γκολ

Σε ένα ματς όπου ο Βόλος είχε δύο δοκάρια (Μήτογλου και Γέντρισεκ) και πολλές χαμένες ευκαιρίες, κατάφερε τελικά να ηττηθεί και πάλι εξαιτίας ενός ακόμη παιδαριώδους αμυντικού λάθους.

Ο Βόλος ήταν σαφώς ανώτερος του Παναιτωλικού, ωστόσο η ομάδα του Αγρινίου χάρη σε γκολ του Ντουάρτε στο 31ο λεπτό έφτασε στη νίκη με 1-0 στην τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ.

Στο 78ο λεπτό ο Κυζιρίδης ισοφάρισε για τον Βόλο ωστόσο ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως οφ σάιντ, σε μία οριακή φάση.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Φερνάντες, Τζανακάκης, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Παρράς, Ντάλσιο, Ταχάρ (79΄Τσιγγάρας), Αριγίμπι (61΄Μουνιέ), Ρόσα (61΄Άλβαρεζ), Ντουάρτε (80΄Μπελεβώνης), Μπαΐροβιτς (89΄Καββαδίας).

ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Λύρατζης, Δημόπουλος (70΄Κορέλας), Μήτογλου, Φεράρι, Μαξ, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (90΄Μπάλλας), Μουνίθ, Κυζιρίδης, Γέντρισεκ (55΄Ζοάο).