Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024 09:44

Λόπες: «Στο ακυρωθέν γκολ του Μωραϊτη ο VAR έβαλε τις γραμμές όπου ήθελε…» (video)

Στον Βόλο είναι έξαλλοι με τη διαιτησία του Κουμπαράκη στον αγώνα με τον Ατρόμητο στον οποίο γνώρισαν την ήττα με 2-1.

Οι διαιτητές θέλουν σεβασμό αλλά δεν σέβονται όλα τα σωματεία. Δεν καταλαβαίνω τότε γιατί τα έξι πρώτα σωματεία δεν παίζουν μεταξύ τους στο πρωτάθλημα και ας αφήσουν τους υπόλοιπους να παίξουμε μεταξύ μας. Στις καθυστερήσεις ο Σιέλης έμεινε δύο λεπτά στο έδαφος αλλά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη στο 7ο λεπτό, δεν κράτησε έξτρα χρόνο. Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν…».

Κατά τα άλλα, ο τεχνικός του Βόλου ζήτησε μεταγραφές γιατί όπως είπε στις προπονήσεις έχει διαθέσιμους 15-16 παίκτες. «Τους τελευταίους 2 μήνες παίζουμε κάθε τρία ημέρες. Χρειαζόμαστε παίκτες, έχουμε 15-16 παίκτες, δεν έχουμε άλλους παίκτες. Χρειαζόμαστε παίκτες, περιμένουμε μεταγραφές» είπε.