Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024 09:32

Ισοπαλία στην Ηγουμενίτσα ο Ολυμπιακός, «διπλό» η Νίκη στην Καβάλα – Η βαθμολογία

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε ο Ολυμπιακός Βόλου από την Ηγουμενίτσα, καθώς ήρθε ισόπαλος (1-1) με τον Θεσπρωτό.

Οι “ερυθρόλευκοι” προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Βερνάρδου, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 6ο λεπτών των καθυστερήσεων με τον Πατσέκο.

Με την ισοπαλία αυτή, ο Ολυμπιακός Βόλου παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και πλέον το έργο των “ερυθρολεύκων” γίνεται ακόμα δυσκολότερο.

Την ίδια στιγμή, η Νίκη Βόλου “έφυγε” με το “διπλό” από την Καβάλα χάρη σε γκολ του Τσουκαλά (68ο πέναλτι) και Πάνου (88ο).

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Betsson Super League2 καθώς και τη βαθμολογία:

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΛ 2-3
(72’ Πλέγας, 88’ Μπαντιμπαγκά – 6’ Όγκμποε, 21’ Νικολιάς, 90’+5 Γλυνός)

Βέροια – Ολυμπιακός Β’ 1-0