1 2
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024 13:41

Γκέλα η Νίκη Βόλου – Απομακρύνθηκε από την κορυφή

Δύο ακόμα βαθμούς απώλεσε η Νίκη Βόλου που ήρθε ισόπαλη με 2-2 με αντίπαλο τον Αλμωπό Αριδαίας.

Στο πρώτο μέρος η Νίκη Βόλου ξεκίνησε καλύτερα και στο 14′ ο Μιράντα έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Δεληζήσης σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Ντόκιτς για το 0-1.

Ο Αλμωπός ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με τον Σουλιώτη, ενώ δέκα λεπτά ο πρώην αμυντικός της Νίκης, Θωμάς Τσιμπούκας εκμεταλλεύτηκε την αμυντική ολιγωρία που σημειώθηκε στην κυανόλευκη άμυνα μετά από στατική φάση και με μονοκόμματο σουτ έκανε την ολική ανατροπή.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 76ο λεπτό ο Κυριακίδης ο οποίος βρήκε χώρο έξω από τη μεγάλη περιοχή και χωρίς να το πολυσκεφθεί έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ, διαμορφώνοντας το 2-2.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Τσιμπούκας, Σουλιώτης, Ασλαμπάνογλου, Πέττας ( Λεσάι 76′), Έππας (Πόποβιτς 88′), Κέρθι, Παρασκευάς, Παπαδόπουλος, Ρίβας (Μπρέγκου 66′, Καρυπίδης 88′) Μανωλάκης

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Δημητρίου (Κυριακίδης 68΄), Ανδρέου, Δεληζήσης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης (Τζιώρας 57′), Τσουκαλάς (Κριμιτζάς 85′), Μιράντα, Ροχάνο (Μιλούνοβιτς 46′), Σιάφα