Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024 08:49

Εβαλαν δύσκολα οι “μικροί” του Βόλου στον Ολυμπιακό

Για άλλο ένα παιχνίδι συνεχίστηκε η ανοδική πορεία της Κ-19 του Βόλου.

Οι «μικροί» του Βόλου πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στο Ρέντη και παρά την ήττα με 1-0 κοίταξαν στα μάτια τους αντίστοιχους του Ολυμπιακού.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Τσελιος στο 19o λεπτό με τους «κυανέρυθρους» να ψάχνουν μέχρι το τέλος το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 94ο λεπτό μάλιστα ο Βόλος έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση όταν ο Χαλκίδης από κοντά σημάδεψε το δοκάρι.

Με τέτοιες εμφανίσεις οι νεαροί του Βόλου που έχουν το πιο νεανικό ρόστερ (12 παίχτες της 20αδας προέρχονται από την Κ-17) δείχνουν ότι το μέλλον τους ανήκει..

Βόλος: Νίκου, Αφεντίτσας, Μαλαμούλης (70’ Μπαλούλης), Χαλκίδης, Λογαράς, Μπαϊράμης, Φουρίκης, Ακριβόπουλος (78’ Νούλας), Μυλωνάς (78’ Τζιάνης), Μπάλλας, Κέλο (65’ Μπάλλας Π.).