Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 14:23

Εκλεισε στόματα ο Βόλος, 1-1 με τη Λαμία

Μπορεί οι περισσότεροι (μεταξύ αυτών και ο Αλέκος) να θεωρούσαν ότι η Λαμία θα επικρατήσει του Βόλου, αλλά για μία ακόμη φορά διαψεύστηκαν.

Ο Βόλος αν και βαθμολογικά αδιάφορος ήρθε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στη Λαμία, στερώντας από την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου τη δυνατότητα να κλειδώσει από σήμερα την παραμονή στην κατηγορία.

Αν μάλιστα οι παίκτες του Βόλου ήταν πιο προσεκτικοί στα τελευταία λεπτά, τότε θα μπορούσαν να φύγουν από το γήπεδο ακόμα και με τη νίκη.

Ο Βόλος ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είχε την κατοχή της μπάλας, ένα δοκάρι με τον Μπουένο και αρκετές καλές στιγμές. Ομως το γκολ για τους “κυανέρυθρους” ήρθε στο 84ο λεπτό με τον Κρητικό, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς.

Στην αμέσως επόμενη φάση, όμως, μία αδράνεια στην άμυνα του Βόλου και ένα ατομικό λάθος του Μήτογλου έδωσε τη δυνατότητα στη Λαμία να φτάσει στην ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντέλετις.

Ενα σκορ (1-1) που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και τις δύο ομάδες να μοιράζονται του βαθμούς της ισοπαλίας.