Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024 00:54
Βόλος

Δεν τα κατάφερε ο Βόλος – Βαριά ήττα (3-0) από τον Αρη

Ο Βόλος πήγε στο “Κλεάνθης Βικελίδης” με στόχο το θετικό αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο οι “κυανέρυθροι” ήταν άκρως ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να μην επιτρέψουν στον Αρη να τους απειλήσει.

Ωστόσο, με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου, ένα λάθος ήταν αρκετό να επιτρέψει στον Αρη να σκοράρει με τον Μάνου Γκαρθία και να μπει μπροστά στο σκορ.

Το γρήγορο γκολ, αποσυντόνισε τους παίκτες του Βόλου, οι οποίοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσα, αλλά όχι δεν το κατάφεραν αλλά στις αντεπιθέσεις του Αρη δέχθηκαν δύο ακόμα τέρματα (60ο, 74ο) και πάλι με τον Μάνου Γκαρθία.

Το τελικό 3-0 είναι χωρίς αμφιβολία μία βαριά ήττα για την ομάδα του Βόλου, η οποία όμως δεν βγαίνει εκτός των στόχων της.

Άρης (Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά (Οντουμπάτζο 22′), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πέερσμαν, Νταρίντα (Ετέμπο 69′), Μάνου Γκαρθία, Ντουκουρέ, Ματέο Γκαρσία (Ροντρίγκες 81′), Μαντσίνι (Μαζικού 81′), Γκρέι (Ιτούρμπε 80′).

Βόλος (Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίριναν, Λούνα (Σι 68′), Μπαριέντος, Μεταξάς (Γκάγκι 56′), Τσιρίνος, Ντέλετιτς, Μεθκίδα (Πιρές 68′), Οζέγκοβιτς (Κούτσιας 84′).