Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 07:33

Φιλική ισοπαλία ο Βόλος στα Τρίκαλα

Χωρίς νικητή τελείωσε η φιλική αναμέτρηση Τρίκαλα – Βόλος με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος ήταν κυρίαρχος δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για να μπει μπροστά στο σκορ χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, τα Τρίκαλα κόντρα στη ροή του αγώνα μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Ηλιάδη.

Ο Βόλος στη συνέχεια ανέβασε κι άλλο την απόδοσή του και κατάφερε αρχικά να φτάσει στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πίτου Γκαρσία, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βόλος έφτασε στην ανατροπή έπειτα από εξαιρετική επιθετική προσπάθεια του Δεμηρτζόγλου με τον Ντεντάκη και τελικό αποδέκτη τον Φράγκο ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό ο Σταματάκος.

Η σύνθεση του Βόλου: Καραγκιολίδης (46ο Μπουργάνης), Ντεντάκης, Γκαλίτσιος (46ο Καρρίκι), Ρούσσος, Ουνγιαλίδης, Δώρης (6ο Κορέλας) (53ο Δεμηρτζόγλου), Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος (46ο Φράγκος), Πίτου Γκαρσία,  Κότο (53ο Λούκας), Μάντζης (46ο Πίσπας)