Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 23:34

Με “τεσσάρα” η Νίκη το απόλυτο

Το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα πέτυχε η Νίκη Βόλου που επικράτησε εκτός έδρας με 4-1 της Στυλίδας.

Η ομάδα της Φθιώτιδας βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Βαρυπάτη για να ισοφαρίσει η Νίκη στο 45ο λεπτό με τον Κέρι.

Στην επανάληψη η Νίκη Βόλου είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και χάρη σε γκολ του Κέρι, Καρτσαμπά και Ντινιωτάκη έφτασε σε μία άνετη νίκη.

ΣΤΥΛΙΔΑ: Μήτσου, Τέγος (46’ Κοντρέου), Στυλιανός, Ζωγράφος, Μάγιος, Κουφιώτης Αλέκος, Καραλής, Κουφιώτης Κώστας, Λέντας (50’ Μπουσάι), Βαρυπάτης (65’ Δημητρέλλης), Λιανός (51’ Ξεζόνωτος)

NIKH B.: Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καντούτσης (79’ λ. τρ. Παπαδήμας), Καρτσαμπάς, Ρόβας, Μέτσε, Μακενγκό, Κέρι (79’ Ντινιωτάκης), Φάμπιο Ταβάρες (59’ Ιορδανίδης), Βουκομάνοβιτς (86’ Αναστασίου)