Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 15:05

Πάλεψε αλλά ηττήθηκε ο Ολυμπιακός στην Κέρκυρα

Ο Ολυμπιακός Βόλου πάλεψε όσο μπορούσε και όσο οι συνθήκες του το επέτρεψαν, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Κέρκυρα. Οι “ερυθρόλευκοι” προσπάθησαν αλλά ηττήθηκαν με 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 16ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουάνη σε χέρι του Καρρά, για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 50ο με τον Ντουαλά, ενώ στο 66ο ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0. Το μόνο που κατάφερε ο Ολυμπιακός ήταν να μειώσει στο 76ο λεπτό με τον Ντεπέτρις.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Μακρίδης, Ιωάννου, Ανδρεόπουλος, Φάμπιο (61′ Ζορμπάς), Βλάχος, Παμλίδης (77′ Καμπάνταης), Σουάνης, Κρητικός, Ντουαλά.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Δασκαλάκης, Καρράς (75′ Αλαμάνης), Μπουτζίκος, Αρβανίτης, Κεσίδης, Τσιάρας, Νάστος, Σκοπελίτης, Γκουγκούδης, Κυζιρίδης, Ντεπέτρις.