Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024 01:57

Ξέσπασε στους Μ. Αετούς ο Ολυμπιακός Β.

Στις νίκες επέστρεψε ο Ολυμπιακός Βόλου που επικράτησε με 3-0 των Μαύρων Αετών Ελευθεροχωρίου.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Ιωαννίδη, αποτέλεσμα με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Βόλου έψαξε το δεύτερο γκολ ώστε να κλειδώσει τη νίκη του, το οποίο τελικά ήρθε στο 80ο λεπτό με τον Φλίγκο, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό και πάλι ο Φλίγκος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης, Τέλλος, Κωστόπουλος, Σταύρου, Οικονόμου, Δωματάς, Μπρίτος (66ο Αναστασίου), Ντα Κόστα (59o Πότσι), Φλίγκος

ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ: Γιδόπουλος, Νάκου, Νασιάκος, Καραστέργιος, Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Αετόπουλος, Γόρδιος, Μπαλτιμάς, Ιωάννου, Τεντολούρης (78ο Ευσταθίου)