Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 16:54

Δεν άντεξε η Νίκη στο Κίτρος – Ηττα 2-1 από την Πύδνα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Νίκη Βόλου στο Κίτρος επί της τοπικής Πύδνας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Στεφανίδη, ενώ ο Κατσιαμήτας στο 83ο λεπτό «σφράγισε» ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε η Νίκη ήταν να μείωσε στο 90ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέτσε.

Η Νίκη Βόλου έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία, με τους «κυανόλευκους» να διαμαρτύρονται για ένα γκολ του Κόλα που ακυρώθηκε ως οφ σάιντ και ένα πέναλτι που δεν καταλόγισε ο διαιτητής Τεβεκέλης.

Πύδνα Κίτρους: Παπατολίκας, Καραγκούνης, Ρολάν Κόλα, Κουτσόπουλος, Στούμπος, Μπαλής, Μενεγκούσο (70ο Παυλίδης), Δήμας, Στεφανίδης (77ο Κατσιαμήτας), Ιορδανίδης, Κυπαρίσσης

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Αλεξανδρής (66ο Παπαγεωργίου), Παρασκευαΐδης, Δημολιός, Μέτσε, Πετράκος, Κόλα (61o Μαλακασιώτης), Κορέτα, Νικλητσιώτης, Τορεζάνι (74ο Ζενούνης)