Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 05:38

Νίκησε και τα Τρίκαλα ο Βόλος Ν.Π.Σ. (video)

Τι κι αν τους χωρίζει μία κατηγορία, ο Βόλος Ν.Π.Σ. επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων και έδειξε σε ένα ακόμη φιλικό ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και το τελικό 1-0 θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πλασματικό.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Πίτου Γκαρσία στο 60ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο σημερινό φιλικό, ο Χουάν Φεράντο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές του ενώ δοκιμάστηκε και ένας Γάλλος επιθετικό ονόματι Ράιαν Ν’ Ντρι.

Ο Βόλος Ν.Π.Σ. ξεκίνησε τον αγώνα με τους εξής: Πατσιογιώργος, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Ηλιαδης, Ντόσης, Πιαστόπουος, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος, Πέντα, Μάντζης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Μελισσόπουλος, Διμηνάς, Παπαδόπουλος, Ζέρης, Δεμηρτζόγλου, Κυπαρίσσης, Τζελίδης, Καλαμίδας, Παπακώστας, Παπουτσής, Μηλιώτης, Παπαεμμανουηλίδης, Ν’ Ντρι