Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 07:16

Μπαλάρα ο Βόλος συνέτριψε 5-1 τον Απόλλωνα Λάρισας

Επίδειξη ισχύος έκανε ο Βόλος επικρατώντας με 5-1 του Απόλλωνα Λάρισας.

Οι «κυανέρυθροι» του Βόλου ήταν καταιγιστικοί ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στην άνετη επικράτηση ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στου ομίλου του κυπέλλου Ελλάδος.

Το σκορ για την ομάδα του Βόλου άνοιξε ο Μάντζης στο 20ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Απόλλων Λάρισας στις αρχές του Β’ ημιχρόνου (47ο) με τον Λίταινα.

Η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στο Βόλου που με τέσσερα ακόμη γκολ (61ο Κότο, 64ο Πέντα, 69ο Μάντζης και 82ο Πίτου Γκαρσία) έφτασε στο τελικό 5-1.

ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία (83ο Κορέλας), Ηλιόπουλος (58ο Δώρης), Πέντα, Κότο, Μάντζης (75ο Πίσπας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Κουτογλίδης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Κοντοές, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Λούκας, Μαρκολίνο (85ο Κοντοθανάσης), Λίταινας, Τασιούλης (78ο Καμπέρης), Λουσάο