Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 18:22

Κυπελλούχος ΕΠΣΘ η Νίκη Βόλου

Το κύπελλο ΕΠΣΘ κατέκτησε χθες η Νίκη Βόλου επικρατώντας με 3-2 στον τελικό του Ρήγα Φεραίου.

Η ομάδα του Βελεστίνου άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Βουραζέρη, για να ισοφαρίσει η Νίκη στο 38ο με τον Ιορδανίδη. Στο 59′ ο Κανελλόπουλος έδωσε προβάδισμα στη Νίκη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 62ο “σφράγισε” τη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 3-1.

Το μόνο που κατάφερε ο Ρήγας ήταν να μειώσει στο 71ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπάθη.
Νίκη Βόλου: Παπουρτζής, Αλεξανδρής (71′ Ιβανίδης), Αναστασίου, Χολέβας, Ναουμίδης, Μπιτσάκος, Ελευθεριάδης, Ιορδανίδης (65′ Κιπτίου), Κανελλόπουλος, Νοριέγα, Λίμα (84′ Κόλα).
Ρήγας Φεραίος: Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Γκάγκας, Γεωργατζής, Τσίπη (86′ Γούτσιος), Γουτούλης (65′ Αλεξίου), Κορέτα, Ζενούνι (85′ Πάσχος), Σέττος.