Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 07:28

Ισοπαλία στην Κατερίνη ο Βόλος Ν.Π.Σ.

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας Πιερικός – Βόλος Ν.Π.Σ.

Οι “κυανέρυθροι” ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν αρκετές φορές κοντά στο γκολ. Ομως είτε λόγω αστοχίας είτε λόγω ατυχίας το 0-0 έμεινε μέχρι το 65ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο ο Ηλιόπουλος κατάφερε να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα και έβαλε τον Βόλο Ν.Π.Σ. μπροστά στο σκορ. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, κυρίως λόγω των πολλών αλλαγών των δύο ομάδων, με τον Πιερικό να φτάνει στη ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων από στημένη φάση.

Ο Βόλος Ν.Π.Σ. ξεκίνησε τον αγώνα με τους εξής: Φαρμάκης, Ντεντάκης, Ντόσης, Ηλιάδης, Δημόπουλος, Πιαστόπουλος, Ζέρης, Πέντα, Δεμηρτζόγλου, Πίτου Γκαρσία, Μάντζης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι εξής: Τσελίδης, Παπαδόπουλος, Καλαμίδας, Παπαεμαννουηλίδης, Διμηνάς, Παπακώστας, Ηλιόπουλος, Μελισσόπουλος, Μηλιώτης, Κυπαρίσσης, Παπουτσής, Καμπαγιέρο.