Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 06:34

Η Νίκη έκανε πλάκα στον Ολυμπιακό

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, η Νίκη Βόλου συνέτριψε εκτός έδρας με 3-1 τον Ολυμπιακό Βόλου, με τους «ερυθρόλευκους» να ελπίζουν πλέον μόνο στη δικαίωσή τους για την ένσταση του Ρήγα αν θέλουν να παραμείνουν στην κατηγορία.

Η Νίκη ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό με δύο γρήγορα γκολ στο 8’ με πέναλτι του Μέτσε και στο 12’ με φοβερό βολέ του Ιορδανίδη, με τους «ερυθρόλεύκους» να μειώνουν στο σκορ στο 18’ με κεφαλιά του Τόσκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη πέτυχε γρήγορα το 1-3 με σουτ του Ιορδανίδη στο 54’, με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να αντιδράσει στη συνέχεια, χάνοντας το ντέρμπι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Δ. Κόκας, Γελαδάρης, Νόνης (73’ Σέττος), Τόσκας, Λούγκος (46’ Καμπλιώνης), Μέμμος, Ρόκας, Χρήστου, Ευθυμιάδης, Διβανές.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Λάιος, Καρτσαμπάς (76’ λ.τρ. Βέργος), Μέτσε, Ντόλγκι, Ιορδανίδης, Ντινιωτάκης, Μπάιριτς (52’ Μπάιριτς), Τζιώρας (67’ Αναστασίου), Κραγιόπουλος (58’ Κοντοές).