Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 09:07

Ασταμάτητος ο Βόλος, νικηφόρο πέρασμα και από το Ηράκλειο

Ούτε ο Ηρόδοτος κατάφερε να σταματήσει την ξέφρενη πορεία του Βόλου. Οι «κυανέρυθροι» ήταν καταιγιστικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-0 των κρητικών. Μία νίκη που διατήρησε το Βόλο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Μάντζη, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ηλιόπουλος στο 44ο λεπτό.

Εκτός όμως από τα δύο τέρματα, οι Βολιώτες είχαν τρία δοκάρια (Κότο, Καμπαγιέρο και Μάντζης) και τουλάχιστον πέντε κλασικές ευκαιρίες, δείγμα ότι η νίκη του ήταν πέρα για πέρα δίκαιη.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμερίδης, Μπάμπης, Προβυδάκης, Κανδηλάκης, Γιαλούσης, Κασαπάκης (59ο Φουκαράκης), Αργκιλέσι (65ο Κοντογιάννης), Αυγενικού, Μασάδο, Φραγκουλάκης, Κονέ.

ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολίδης, Καρρίκι, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο (56ο Ενγκουεμ), Πέντα, Ηλιόπουλος, Λούκας (64ο Δόρης), Κότο (71o Φράγκος), Μάντζης