Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 16:13

Ανετα και απλά ο Ολυμπιακός Βόλου

Με πρωταγωνιστή τον Φλίγκο ο οποός σημεώσε δύο γκολ, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 3-1 της Αμβρακίας Κωστακίων, έκανε το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι “ερυθρόλευκοι” προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Φλίγκο, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα προσωπικά του στο 39ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι στο 44ο λεπτό κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νταλάκα, ωστόσο η αντίδρασή τους ήταν μέχρι εκεί.

Στο 61ο λεπτό ο Οικονόμου πέτυχε το 3-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης, Κωστόπουλος, Τέλλος (53ο Νατσέφσκι), Πότσι, Οικονόμου, Σταύρου, Ευθυμιάδης (72ο Στασινόπουλος), Μπρίτος, Φλίγκος (84ο Αναστασίου)

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ: Βαρέλης, Λύτος, Μπεζεβέγκης, Μπάκας, Πέτσας, Βερλέκης, Ραΐσης (80ο Νικολαϊδης), Ασπροποταμίτης, Σιδηρόπουλος, Νταλάκας, Παππάς (90ο Παπανίκου)