Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 17:49

Ανετα και απλά η Νίκη (3-0) τον Θεσπρωτό

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία η Νίκη Βόλου επικράτησε με 3-0 του Θεσπρωτού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε ο Κορέτα ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, κλείδωσε την πρόκριση στο 50’ με τον ίδιο πρωταγωνιστή κι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τορεζάνι στο 84’.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Αλεξανδρής, Δημολιός, Παπαδήμας, Ναουμίδης, Ζενούνης, Παπαγεωργίου (81′ Πετράκος), Μέτσε, Κορέτα (85’ Ματθαίου), Μαλακασιώτης (66’ Τορεζάνι)

Θεσπρωτός: Παππάς, Ηλίας, Σιουκουλάνι, Μυρσινιάς, Γιάκος, Βιτώρος, Τζιάλλας, Ντινιωτάκης, Αναστασιάδης (λ.τ. 16’ Μπλέτσας), Μπίκας, Σουκιάς (69’ Κωστάκης).

*Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, η Νίκη Βόλου θα αντιμετωπίσει την Ιστιαία που επικράτησε με 2-1 του Ρήγα Φεραίου.