Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 01:31

Ανατροπή στο τέλος ο Ολυμπιακός Βόλου, 2-1 τον Ρήγα

Χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία δέκα λεπτά, ο Ολυμπιακός πήρε μία αγχωτική νίκη με 2-1 επί του Ρήγα Φεραίου.

Η ομάδα από το Βελεστίνο προηγήθηκε στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Τζοβάρα, ωστόσο 5 λεπτά αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της κόκκινης κάρτας που αντίκρυσε ο Γκάγκας.

Ο Ολυμπιακός Βόλου παίζοντας με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από μία ώρα, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 82ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μασάντο και να πετύχει το νικητήριο τέρμα στο 87ο λεπτό με τον Ευθυμιάδη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης (46′ Ευθυμιάδης), Ζώνας, Ντόικιτς, Σταύρου (92′ Πότσι), Οικονόμου (62′ Αναστασίου), Δωματάς, Μουκάμ, Μασάντο, Φλίγκος.
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Παπαγιάνης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου (92′ Καναβός_, Κιπτίου, Γεωργατζής (92′ Τσελεπής), Τζοβάρας (90′ Μπόρας), Γκίκας, Σέττος