Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024 00:05
Βόλος

Βελτιωμένος ο Βόλος, νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό

Εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με τα φιλικά στην Ολλανδία, ο Βόλος επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού σε αγώνα που διεξήχθη στη Λαμία.

Η ομάδα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ είχε τον έλεγχο του αγώνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του και δημιούργησε κάποιες καλές προϋποθέσεις για γκολ.

Σε μία από αυτές και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του Α’ ημίχρονου ο Ρομέρο με ένα εκπληκτικό γυριστό ευθύβολο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού σημειώνοντας το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ο Βόλος ήταν και πάλι η ομάδα που είχε τις ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως να καταφέρει να διευρύνει τη νίκη του.

Καθοριστικό ρόλο πάντως στην απόδοση των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων έπαιξε η αφόρητη ζέστη η οποία δυσκόλευε τις προσπάθειες τους.

Σε κάθε περίπτωση η εικόνα του Βόλου στο σημερινό φιλικό επιτρέπει τόσο στον Αμπασκάλ όσο και στους ανθρώπους της ομάδας να αισιοδοξούν για τη συνέχεια.

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκιουλέν, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Ορόζ, Ρεγκατίν, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Κούζντρα, Μεταξάς, Λογαράς, Βοϊτκόφσκι, Νίνης, Μπαρτόλο, Ροσέρο και Τερεζίου

Παναιτωλικός: Μελίσσας, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους, Περέιρα, Ντίας, Χρ. Μπελεβώνης, Μπαρμπόσα, Χουχούμης, Καρέλης, Βέργος