Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 04:56

“Τριάρα” στο ρελαντί ο Βόλος τη Σπάρτη

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, ο Βόλος επικράτησε με 3-0 της Σπάρτης και έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα.

Οι Βολιώτες ήταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και μετά από τέσσερα ματς όπου αγνοούσαν τη νίκη έφτασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Το σκορ για τους “κυανέρυθρους” άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Πίτου Γκαρσία με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Καρρίκι στο 41ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 81ο λεπτό ο Φράγκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Βόλος: Πίτκας, Ντεντάκης, Καρρίκι, Ενγκουεμ, Κόκας, Δόρης, Πίτου Γκαρσία (46ο Λούκας), Πέντα, Ηλιόπουλος (61ο Κορέλας), Κότο, Μάντζης (46ο Φράγκος)

Σπάρτη: Σφέτσος, Γκιάτας, Φραγκούλης, Καλούσης, Ντούσκας, Τιεντσέ. Νάτσης, Ζαχαριουδάκης, Βαλμάς, Κρασνίκι, Δαδάκος