Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 02:10

Το πάλεψε ο Βόλος στην Τούμπα, αλλά…

Ο Βόλος πήγε στην Τούμπα με στόχο την καλή εμφάνιση και ότι καλύτερο αποκομίσει.

Τελικά, οι “κυανέρυθροι” είχαν την καλή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Βόλος προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με 1-0 χάρη σε γκολ του Κιάκου, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-1 από τον ΠΑΟΚ χάρη σε πέναλτι του Σβαμπ στο 29ο λεπτό, του Ιγκανσον στο 68ο και του Κρμέμντσικ στις καθυστερήσεις.

Ο Βόλος στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος του ΠΑΟΚ και πέρα από το τέρμα του Κιάκου είχε τις καθαρές ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Αντίθεταο ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να απειλήσει σε καμία περίπτωση την εστία του Κλέιμαν και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση χάρη σε ένα πέναλτι από το πουθενά έπειτα από κόρνερ.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ πίεσε για το 2ο γκολ, όμως και πάλι χρειάστηκε μία στημένη φάση (κόρνερ) για να μπει μπροστά στο γκολ. Ενα τέρμα που έδωσε… αέρα στους γηπεδούχους φτάνοντας στη νίκη και αφήνοντας την ομάδα του Βόλου με τη χαρά της καλής εμφάνισης.