Αθλητικά

Τηλεοπτικά τα ματς του Βόλου με Παναχαϊκή και Απόλλων Λάρισας

Ανακοινώθηκε από τη διοργανώτρια αρχή της Football League το πρόγραμμα των αγώνων μέχρι το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου.

Οπως προκύπτει, ο αγώνας του Βόλου στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή θα διεξαχθεί το Σάββατο 13 Απριλίου και αυτός με τον Απόλλωνα Λάρισας στη Νεάπολη την Τετάρτη 17 Απριλίου. Και οι δύο αυτές αναμετρήσεις θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των τεσσάρων τελευταίων αγωνιστικών

Η 27Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 13 Απριλίου
Παναχαϊκή – Βόλος (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)
Σπάρτη – Δόξα Δράμας (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Κέρκυρα – Ηρόδοτος (16:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)
Αιγινιακός – Πλατανιάς (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Εργοτέλης – Ηρακλής (16:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αήττητος Σπάτων ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Κυριακή 14 Απριλίου
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης Άρτας (16:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Η 28Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 17 Απριλίου
Κέρκυρα – Σπάρτη (16:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)
Ηρόδοτος – Αιγινιακός (16:00, Νέας Αλικαρνασσού)
Καραϊσκάκης Άρτας – ΑΟΧ Κισσαμικός (16:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Πλατανιάς – Παναχαϊκή (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Βόλος – Απόλλων Λάρισας (16:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Νεάπολης)
Ηρακλής – Τρίκαλα (16:00, Καυτανζόγλειο Στάδιο)
Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ
Πέμπτη 18 Απριλίου
Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου (16:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)

Η 29Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 21 Απριλίου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Δόξα Δράμας (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Αιγινιακός – Κέρκυρα (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Απόλλων Λάρισας – Πλατανιάς (16:00, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
Εργοτέλης – Καραϊσκάκης Άρτας (16:00, Παγκρήτιο Στάδιο)
Ηρακλής – Βόλος (16:00, Καυτανζόγλειο Στάδιο)
Παναχαϊκή – Ηρόδοτος (16:00, Γήπεδο Αγυιάς)
Σπάρτη – Απόλλων Πόντου (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Τρίκαλα – Αήττητος Σπάτων ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Η 30Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 5 Μαΐου
Κέρκυρα – Παναχαϊκή (16:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)
Καραϊσκάκης Άρτας – Τρίκαλα (16:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Αιγινιακός – Σπάρτη (16:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Απόλλων Πόντου – ΑΟΧ Κισσαμικός (16:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης (16:00, Γήπεδο Δόξας)
Ηρόδοτος – Απόλλων Λάρισας (16:00, Νέας Αλικαρνασσού)
Πλατανιάς – Ηρακλής (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Αήττητος Σπάτων – Βόλος ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ