Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 14:23
ΑθλητικάΒόλος

Θέλει δουλειά και μεταγραφές ο Βόλος – Βαριά ήττα από την Ουτρέχτη

Με βαριά ήττα ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Βόλου στην Ολλανδία.

Οι “κυανέρυθροι” ηττήθηκαν με 6-2 από την Ουτρέχτη, σε ένα εξαιρετικά δυνατό φιλικό, όπου ο Γκιγιέρμο Αμπασκάλ είχε την ευκαιρία να τεστάρει τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές του και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Είναι πάντως γεγονός ότι παρά την βαριά ήττα, ο Βόλος έδειξε κατά διαστήματα καλά στοιχεία στο παιχνίδι του, όπως επίσης και αδυναμίες κυρίως στην ανασταλτική λειτουργία.

Σε κάθε περίπτωση μέσα από το σημερινό φιλικό, ο Αμπασκάλ έχει την ευκαιρία να διαπιστώσει τα προβλήματα και τα κενά και μέσα από τις προπονήσεις να τα διορθώσει.

Για τον Βόλο τα γκολ σημείωσαν ο Φαν Βέερτ στο 37ο λεπτό και ο Νίνης στο 56ο μειώνοντας σε 3-1 και 3-2 αντίστοιχα.

Για την Ουτρέχτη δύο γκολ σημείωσε ο Τάσος Δουβίκας (29ο, 33ο) κι από ένα οι Τίμπερκ (35ο), Μπέργκ (68ο), Μπάικ (86ο) και Στρικ (89ο πεν.).

Η σύνθεση του Βόλου: Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Φερνάντες, Μπαριέντος, Πουρίτα, Μπαρτόλο και Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Νίνης, Ροσέρο, Λογαράς, Τριανταφύλλου και Τερεζίου.