Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 22:55

«Τέζαρε» τον ΟΦΗ ο Γούτας!

Αγκάλιασε τη νίκη ο ΟΦΗ, αλλά ο Γούτας είχε τον τελευταίο λόγο.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου από το γκολ του Μανούσου, στο δεύτερο μέρος εκμεταλλεύθηκε στον απόλυτο βαθμό τις ευκαιρίες της και με πρωταγωνιστή τον Σαρδινέρο που σκόραρε δις, γύρισε το ματς σε 2-1.

Στη συνέχεια ο Ατρόμητος κυριάρχησε, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη με τον Μανούσο να κοντεύει να γίνει μοιραίος, έμεινε και με 10 παίκτες λόγω της απ’ ευθείας κόκκινη στον Μουνίθ, αλλά ο Κάναντι τα έπαιξε όλα για όλα.

Με το που έδωσε εντολή στον Γούτα να παίξει επιθετικός στις καθυστερήσεις, ο Μανούσος έβγαλε μια εκπληκτική σέντρα με το αριστερό και βρήκε αμαρκάριστο τον συμπαίκτη του, που με κεφαλιά νίκησε τον Βάτερμαν για το τελικό 2-2.

Ο ΟΦΗ παραμένει αήττητος με μία νίκη και δύο ισοπαλίες, ενώ ο Ατρόμητος παραμένει χωρίς νίκη, αλλά μετρά δύο σερί ισοπαλίες σε Τούμπα και «Γεντί Κουλέ».