1 2
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024 08:18

Τα highlights από το Βόλος – Ολυμπιακός 2-2 (vid)

Δύο βαθμούς άφησε στον Βόλο ο Ολυμπιακός καθώς έμεινε στο ισόπαλο 2-2 κόντρα στον Βόλο με το φινάλε του πρώτου γύρου στην κανονική διάρκεια στη Stoiximan Superleague.

Ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από τα επεισόδια μεταξύ οπαδών και αστυνομίας στις καθυστερήσεις του 90λεπτου το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι για λιγότερο από μία ώρα και εν τέλει να ολοκληρωθεί με πάσες μεταξύ των παικτών.

Στο αγωνιστικό σκέλος και μέχρι τότε, το παιχνίδι ήταν χορταστικό καθώς ο Βόλος προηγήθηκε δύο φορές και ο Ολυμπιακός είχε την απάντηση και στις δύο.

Αρχικά ο Γκαρσία κέρδισε το πέναλτι από τον Ρέτσο, ο οποίος αποβλήθηκε κιόλας και ο Μωραϊτης άνοιξε το σκορ στο 20′ όταν ο Πασχαλάκης απέκρουσε το πέναλτι και στη συνέχεια με δεύτερη προσπάθεια, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Βόλος-Ολυμπιακός: Η αποπνικτική ατμόσφαιρα λόγω χημικών δεν επέτρεπε στους παίκτες να αναπνεύσουν! (vids)
Στο 44′ ήρθε η σειρά του Ελ Καμπί να σκοράρει από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που κέρδισε ο Μπιανκόν και πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μύγας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και την αποβολή από το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος μπήκε δυναμικά και στο 51′ βρήκε ξανά δίχτυα, από το σημείο του πέναλτι. Ο Ιμπόρα ανέτρεψε τον Μωραϊτη στην περιοχή και ο Γκαρσία από τα έντεκα βήματα νίκησε τον Πασχαλάκη για το 2-1.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε τρία λεπτά μετά από το αυτογκόλ του Καλογερόπουλου έπειτα από ωραία σέντρα του Ροντινέι. Βέβαια ο Ολυμπιακός βρήκε άλλες δύο φορές δίχτυα με τους Μασούρα και Ελ Καμπί, όμως στον πρώτο στο 60′ ακυρώθηκε για οφσάιντ του Ελ Καμπί και στο δεύτερο στο 89′ ως οφσάιντ στον Ελ Αραμπί.