Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2024 14:45

Πρεμιέρα με ήττα για τη Νίκη – Εχασε στις καθυστερήσεις από τον Λεβαδειακό

Η ελλιπέστατη Νίκη Βόλου έκανε πρεμιέρα στο πρωτάθλημα στο Πανθεσσαλικό απέναντι στον Λεβαδειακό και πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις για να μπει νικηφόρα στη Super League 2. Ωστόσο, οι Πράσινοι με γκολ του Συμελίδη στο 90′ έφυγαν με το τρίποντο (1-0) και έκαναν το 2/2. Υπάρχουν, ωστόσο, παράπονα από πλευράς γηπεδούχων για τη διαιτησία του Διαμαντόπουλου, αφού θεωρούν ότι πριν το γκολ υπήρξε ξεκάθαρο φάουλ στον Ανδρέου το οποίο δεν δόθηκε.

Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες για ν’ ανοίξουν το σκορ και ο Συμελίδης, ο οποίος επτά λεπτά μετά την είσοδό του είχε δοκάρι, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα μετά από εκτέλεση κόρνερ. Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις για τη Νίκη Βόλου ο Πέττας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Αναστασίου, Τοπαλίδης (84′ Να’α), Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (84′ Πέττας), Γαβριηλίδης, Πολίτης (67′ Λίταινας), Κρητικός (57′ Ριμπέιρο), Κάσσος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Γκροφ, Τσάπρας, Μπελμόντ, Ρομό (46′ Τσιριγώτης), Μεχία (39′ λ.τρ. Χάμοντ), Πίρινεν, Γιαννιώτας, Σωτηράκος, Λιάγκας, Λούα Λούα (46′ Κουάδρα, 62′ Συμελίδης), Πολέτο (78′ Νικολιάς).