Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 01:07

Παλικάρια ξανά στην Κρήτη – Ο Βόλος πέρασε με “διπλό” από το Ηράκλειο

Ο Βόλος ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στον αγώνα με τον ΟΦΗ και έφυγε με το «διπλό» από το Ηράκλειο.

Η ομάδα του Βόλου παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες, παρουσίασε και πάλι το καλό της αγωνιστικό πρόσωπο και σημείωσε μία σπουδαία νίκη με 2-1, που τη φέρνει στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Βόλος ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη του ευκαιρία και συγκεκριμένα μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Περέα έπειτα από σέντρα του Ριένστρα, ενώ οι «κυανέρυθροι» διπλασίασαν τα τέρματά του στο 21ο λεπτό με υποδειγματικό πλασέ του Δουβίκα.

Στη συνέχεια, ο ΟΦΗ πίεσε για να μειώσει και κατάφερε να το πετύχει στο 60ο λεπτό με τον Καστάνιος.

Το τελευταίο μισάωρο, οι Κρητικοί αύξησαν την πίεσή τους, χωρίς όμως να απειλήσουν με κάποια σπουδαία ευκαιρία. Αντίθετα, οι παίκτες του Βόλου είναι αυτοί που είχαν τις σημαντικότερες φάσεις, όμως το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.