Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 06:09

Ομάδα αριστούργημα – Παίκτες παλικάρια

Μέσα σε ένα γήπεδο λάσπη, ο Βόλος στάθηκε όρθιος στα Γιάννενα και έφυγε με το “διπλό” επικρατώντας του τοπικού ΠΑΣ με 1-0.

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Βόλου σημείωσε ο Δουβίκας στο 14ο λεπτό με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μπαρτόλο.

Οι παίκτες του Βόλου μετά από το γκολ του Δουβίκα, έδειξαν ότι είναι παλικάρια, καθώς σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο, έπαιξαν με πάθος και κατάφεραν να εξουδετερώσουν κάθε επιθετική προσπάθεια των γηπεδούχων.

Οι “κυανέρυθροι” μάλιστα, θα μπορούσαν να καθαρίσουν από το πρώτο ημίχρονο το ματς, όμως η τύχη δεν ήταν με το μέρος του Δουβίκα, ο οποίος σε σουτ που επιχείρησε είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Χουτεσιώτη,

Σε κάθε περίπτωση ο Βόλος έδειξε και πάλι τη δυναμική του και πέτυχε μία ακόμα σπουδαία νίκη που του επιτρέπει να αισιοδοξεί για την είσοδό του στην πρώτη εξάδα.