Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 06:51
Βόλος

Οι τέσσερις στιγμές που έκριναν το αποτέλεσμα στο ΠΑΟΚ – Βόλος

Λίγο μετά το τέλος του αγώνα ΠΑΟΚ – Βόλος, ο Κώστας Μπράτσος έκανε λόγω για “στιγμές” που κρίνουν έναν αγώνα.

Εν προκειμένω, στον αγώνα της Τούμπας υπάρχουν τέσσερις “στιγμές” που έκριναν το νικητή και μάλιστα με το ευρύ 3-0.

Η πρώτη είναι στο 27ο λεπτό όταν ο Κότνικ υποπίπτει σε ένα ανόητο πέναλτι με το οποίο ο ΠΑΟΚ μπαίνει μπροστά στο σκορ. Κι όλα αυτά σε ένα σημείο του αγώνα όπου ο Βόλος είχε ισορροπήσει τον ματς και είχε κρατήσει τους αντιπάλους του μακριά από την εστία του.

Η δεύτερη είναι λίγα λεπτά αργότερα όταν ο Ζίφκοβιτς σημείωσε ένα γκολ από αυτά που μπαίνουν μία φορά σε δέκα χρόνια. Τρομερό, απίστευτο, εκπληκτικό, αδιανόητο. Όπως θέλετε πείτε το. Αλλά, ο Ζίφκοβιτς εκατό φορές να το ξανακάνει δεν θα στείλει την μπάλα εκεί που την έστειλε.

Η τρίτη στιγμή είναι η φάση του 35ου λεπτού όταν η Κουρουμπύλια σταμάτησε αναίτια τον Οζέγκοβιτς υποδεικνύοντας τον οφσάιντ, πριν ο Σέρβος πλασάρει προ κενής εστίας και μειώσει σε 2-1.

Η τέταρτη και τελευταία στιγμή είναι το χαμένο πέναλτι του Μπαριέντος λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου. Με 2-1 στο ημίχρονο θα βλέπαμε ένα άλλο ματς στην επανάληψη. Το 2-1 όμως δεν έγινε και έτσι ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία να διαχειριστεί με μεγαλύτερη άνεση το Β’ ημίχρονο.