Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024 18:44
Βόλος

Ο Βόλος «καθάρισε» τον ΟΦΗ και κατέκτησε το τουρνουά του Πανθεσσαλικού

Ο Βόλος, επικράτησε του ΟΦΗ με 2-1 και κατέκτησε το φιλανθρωπικό τουρνουά, που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό.

Οι δύο ομάδες έδωσαν από την αρχή της αναμέτρηση καλό ρυθμό στο παιχνίδι, με τον Βόλο να ανοίγει το σκορ στο 31ο λεπτό, όταν ο Βίκτορ Φερνάντες έκλεψε την μπάλα και σέρβιρε στον Πάολο Φερνάντες, ο οποίος σκόραρε με υπέροχο πλασέ!

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Βόλος κατάφερε να κάνει το 2-0, όταν μετά από φάση διαρκείας και στατικότατα στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Εσκοβάλ πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, μετά την προβολή του Φαν Βερτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοσή του, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 55ο λεπτό σε 2-1, όταν μετά από συνεργασία Στάικου-Ντιουσέ, ο τελευταίος σέντραρε με τον Διαμαντή να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Βόλου.

Tο 2-1 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με τον Βόλο να παίρνει τη νίκη και μαζί την πρωτιά στο φιλανθρωπικό τουρνουά που διοργάνωσε.