1 2
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024 05:17
Βόλος

Ο Ευαγγέλου και ο Περράκης «καθάρισαν» για τον ΠΑΟΚ

Ο Αγγελος Ευαγγέλου σε συνεργασία με τον VARίστα Περράκη έδωσαν το προβάδισμα πρόκρισης στον ΠΑΟΚ που επικράτησε με 1-0 του Βόλου.

Σε ένα ματς όπου ο ΠΑΟΚ απείλησε ελάχιστα την εστία του Κόστιτς κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ.

Στην επανάληψη ο Βόλος ήταν καλύτερος, πίεσε για την ισοφάριση την οποία και πέτυχε στο 69ο λεπτό με τον Μωραϊτη. Αλλά ο Ευαγγέλου και ο Περράκης είχαν άλλη άποψη και ακύρωσαν τον γκολ (και καλά) για φάουλ του σκόρερ πάνω στον Βιειρίνια,

Μία απόφαση ακατανόητη καθώς και από τα ριπλέι φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν υπάρχει κανένα φάουλ.

Ετσι λοιπόν, ο Ευαγγέλου με τις αποφάσεις του διατήρησε το 1-0 μέχρι το τέλος του αγώνα και έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στον ΠΑΟΚ.

Σε κάθε περίπτωση, ο Βόλος κοίταξε κατάματα τον ΠΑΟΚ και έδειξε ότι επέστρεψε για τα καλά.