Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 02:46

Νέα γκέλα για τη Νίκη – Ισόπαλη 1-1 με τη Βέροια

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Νίκη Βόλου στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της στη σεζόν. Μία ισοπαλία που ήρθε μετά την ήττα από τον Μακεδονικό κρατώντας τους “κυανόλευκους” χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Η Βέροια προηγήθηκε στο σκορ στο τέλος του Α’ ημιχρόνου με τον Μπουόλι, για να ισοφαρίσει η Νίκη στο 60 λεπτό. Ο Μιράντα εκτέλεσε απευθείας φάουλ, η μπάλα βρήκε στο τείχος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου κάνοντας το 1-1, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Αναστασίου (Μιράντα 37′), Ανδρέου, Κυριακίδης, Δεληζήσης, Μέτσε, Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς (Ροχάνο 53′), Μιλούνοβιτς (Μορέιρα 53′), Κάσσος, Σιαφά (Γρομητσάρης 83′)

Βέροια: Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Στίκας, Μαραγκός, Μπούζας (Ορφανίδης 62′), Ισαακίδης (Ιωάννου), Μπελεβώνης (Κατσούκης 74′), Φασίδης, Μπουόλι, Μπουκουβάλας (Περδίκης 87′)