Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 03:35

Κρίμα και άδικο – Βαριά ήττα για τον Βόλο από την ΑΕΚ αλλά ελπίζει

Αν κάποιος δεν έβλεπε τον αγώνα της ΑΕΚ με τον Βόλο και άκουγε το τελικό 4-2 θα οδηγούνταν στο συμπέρασμα ότι οι γηπεδούχοι” ήταν κυρίαρχοι στον αγώνα και έφτασαν σε μία άνετη νίκη.

Ωστόσο όσο παρακολούθησαν την αναμέτρηση σίγουρα θα σχημάτιζαν μία εντελώς διαφορετική άποψη.

Ο Βόλος προηγήθηκε με το 14ο λεπτό με τον Δουβίκα και στο πρώτο 25λεπτο είχε τουλάχιστον άλλες 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Αντίθετα η ΑΕΚ μέχρι το 25ο λεπτό δεν είχε ούτε καν σουτ προς την εστία του Κλέιμαν.

Σε εκείνο το σημείο, οι παίκτες του Βόλου έριξαν τους διακόπτες τους και μέσα σε 11 λεπτά δέχθηκαν 4 γκολ. Ενα από τον Μάνταλο, δύο από τον Τάνκοβιτς και ένα από τον Ολιβέιρα με πέναλτι.

Και ενώ όλοι πίστευαν ότι στο Β΄ημίχρονο ο Βόλος θα καταρρεύσει, κάτι τέτοιο δεν συνέβη. Οι “κυανέρυθροι” πίεσαν, μείωσαν σε 4-2 με τον Μήτογλου, είχαν ένα χαμένο τετ α τετ με τον Μπαρτόλο και ένα δοκάρι και τουλάχιστον 2-3 ακόμα καλές ευκαιρίες για να μειώσουν ακόμα περισσότερο το σκορ.

Ετσι το 4-2 έμεινε μέχρι το τέλος, με τους παίκτες του Βόλου να αποχωρούν απογοητευμένοι για τη βαριά ήττα αλλά με την ελπίδα ότι στον επαναληπτικό του Πανθεσσαλικού έχουν την δυνατότητα να πετύχουν την ιστορική ανατροπή.