Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024 21:36

Καλύτερος ο Βόλος αλλά έμεινε στο 1-1 με την ΑΕΛ

Σε έναν αγώνα όπου ο Βόλος ήταν ανώτερος της Λάρισας, οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 σε φιλικό που διεξήχθη στο Καρπενήσι.

Η ομάδα του Βόλου ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστική, δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών, ωστόσο είτε λόγω ατυχίας είτε λόγο αστοχίας οι παίκτες του Χουάν Φεράντο δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ.

Στην επανάληψη, η Λάρισα μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 51ο λεπτό με τον Νταούντα, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 67ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαρμιέντο.

Σε κάθε περίπτωση, ο Βόλος και στο σημερινό φιλικό έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο, όπου όμως θα πρέπει να συνεχίσει τη σκληρή δουλειά για να διορθώσει τα όποια λάθη.

Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Μάντζης, Μυστακίδης, Ηλιόπουλος, Φεράρι, Ζοάο Φερνάντο, Αγκούστο Μαξ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Καραγκιόζης, Τσοκάνης, Μήτογλου, Κορνέζος, Κυζιρίδης, Συμελίδης, Τσαούσης, Κορέλας, Κραβαρίτης, Λύρατζης, Διμηνάς, Σαρμιέντο.

ΑΕΛ (Γκόρνταν Πέτριτς): Ρίστιτς, Μόρας, Γκόλιας, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπάλλας, Φατιόν, Γιάκος, Νούνιτς, Σικάφκα, Χοτζάλι.