Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024 08:22

Γκέλα για τη Νίκη, 1-1 κόντρα στο Αιγάλεω

Δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη της ανόδου απώλεσε η Νίκη που ήρθε ισόπαλη στη Νεάπολη 1-1 κόντρα στο Αιγάλεω.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιλιγγίρη για να ισοφαρίσει η Νίκη στο 43ο λεπτό με τον Κρουθ.

Στην επανάληψη η Νίκη πίεσε για το νικηφόρο γκολ, το οποίο δεν ήρθε και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας.

ΝΙΚΗ: Αποστολίδης, Κάρδαρης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο (80’ Οικονομίκος), Ιορδανίδης (62’ Τσιώλης), Κρουθ, Μπαταγίνι, Ροχάνο

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Στάθης, Σπυρόπουλος, Συριόπουλος, Παπανικόλας, Μαχαίρας, Γουερέ (85’ Τσαφταρίδης), Σταματάκης, Φαρινόλα (42’ λ. τρ. Μακρυγιάννης-87’ Καπός), Καλλέργης, Τσιλιγκίρης