Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 03:38

Εξάρα o Πανιώνιος κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ μόλις στο 3ο λεπτό, όταν Εμμανουηλίδης έκανε το τακουνάκι για τον Σαραμαντά, που έγινε κάτοχος της μπάλας από αριστερά, έκανε τη σέντρα και ο Δούμτσιος άνοιξε το σκορ.

Στο 21′, ο Τσιλούλης μπήκε στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ νίκησε τον Μακρυωνίτη για το 2-0 ενώ τέσσερα λεπά αργότερα, με κεφαλιά έπειτα κόρνερ, ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0.

Η επανάληψη ξεκίνησε με το τρίτο γκολ του Τσιλούλη στο ματς και τέταρτο του Πανιωνίου. Έπειτα από πολύ ωραία πάσα του Εμμανουηλίδη προς τον παίκτη του Πανιωνίου, αυτός σούταρε με το δεξί απευθείας στέλνοντας τη μπάλα «Γ» του Μακρυωνίτη για το 4-0.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 73′ όταν ο Καμαρά έκανε με κεφαλιά το 4-0 ενώ στο 89′, ο Ρέτσος έκανε την ατομική ενέργεια από τα δεξιά, έβγαλε τη σέντρα και ο Παπανικολάου με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 6-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Συνθέσεις:

Πανιώνιος: Κότνικ, Ρέντζας, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Κιάκος, Ρέτσος, Μιλόγεβιτς, Εμμανουηλίδης, Γρίβας, Τσιλούλης.

Ολυμπιακός Βόλου: Μακρυωνίτης, Πριόνας, Μπουτζίκος, Φαζός, Βοσνακίδης, Κόλα, Ρόκα, Κουτσιανικούλης, Κλεμέντ, Δεινόπαπας, Τσίτας.