Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 15:14
Βόλος

Εντυοωσιάζει και η Κ-17 του Βόλου – Σταμάτησε στα τέσσερα κόντρα στην ΑΕΛ

Εντυπωσιακή είναι η πορεία της Κ-17 του Βόλου στο πρωτάθλημα. Οι “κυανέρυθροι” στον αγώνα της Κυριακής συνέτριψε με 4-1 την ΑΕΛ και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το ματς της Κυριακής ήταν γενικά ένας μονόλογος για την ομάδα του Γιώργου Δανόπουλου, η οποία μπήκε πολύ δυνατά από το πρώτο ημίχρονο και δεν άφησε την ΑΕΛ να κάνει το παιχνίδι της. Οι Βολιώτες εξάσκησαν συνεχόμενη πίεση και κατάφεραν να μπλοκάρουν την ομάδα της Λάρισας και να πάρουν τη με ευρύ σκορ νίκη.

Μόλις στο 5’ ο Σίμος άνοιξε το σκορ και στο 18’ ο Τόμε έγραψε το 2-0. Στο 30’ με αυτογκόλ έγινε το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο  Τζαφέρη στο 55’ σημείωσε το 4-0. Η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 67’ σε 4-1 με πέναλτι ενώ είχε χάσει και δύο καλές ευκαιρίες από φάουλ και κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι να βάλει γκολ.

Αξιοσημείωτο είναι ότι ο ξεκίνησε βασικός με την ομάδα του Βόλου, με το Νο 9, ο Αποστολης Χάνος, ο οποίος είναι γεννημένος το 2007 (δυο χρόνια μικρότερος) και είχε πάρα πολύ καλή παρουσία.

ΒΟΛΟΣ: Καποτάς, Τρίχας, Βαϊνόπουλος, Ζέρβας, Πλωμαρίτης, Ορτέντζιος (60’ Ιωαννίδης), Σίμος, Κουφογιώργος (72’ Γαβριηλίδης), Χάνος (46’ Καπετάνος), Τζαφέρη (82’ Φουντουλίτσας), Τόμε (60’ Ζαρίφης).