Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 18:06

Έφυγε ξανά ο Ολυμπιακός Β’ – Οριστική διακοπή στον αγώνα με την Κηφισιά! (vids)

Το έκανε ξανά: Ο Ολυμπιακός Β’ διακωμώδησε για ακόμα μία φορά το ποδόσφαιρο και αποχώρησε οριστικά από το ματς με την Κηφισιά λόγω κόκκινης κάρτας σε αντιαθλητικό χτύπημα του Κωστή.

Μετά τον αγώνα με την Athens Kallithea (για το οποίο μάλιστα περιμένει την τιμωρία), ο Ολυμπιακός Β’ ακολούθησε ξανά το δόγμα #mexritelous και διακωμώδησε για ακόμα μία φορά το άθλημα.

Οι Πειραιώτες αποχώρησαν από την αναμέτρηση με την Κηφισιά, για την 10η αγωνιστική της Super League 2, μετά από έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή Βάτσιο για την κόκκινη που έδειξε σε αντιαθλητικό χτύπημα του Κωστή στον Ταλάλ.

Βέβαια, για να φτάσουμε μέχρι εκεί υπήρξε σκηνικό… τρέλας: Οι παίκτες των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον ρέφερι και αυτό έφερε αρχικά προσωρινή διακοπή στο 22ο λεπτό κι ενώ το αποτέλεσμα ήταν 0-0. Μάλιστα υπήρξε και είσοδος οπαδών και έντονες διαμαρτυρίες, ενώ στη συνέχεια οι διαιτητές αποχώρησαν για τα αποδυτήρια.

Αφού πέρασαν περίπου 35-40 λεπτά, ο Βάτσιος και οι βοηθοί του επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, όμως το ματς δεν συνεχίστηκε ποτέ, γιατί οι παίκτες και το επιτελείο του Ολυμπιακού Β’ αποχώρησαν οριστικά από το γήπεδο με την συνοδεία χειροκροτημάτων.

Νέα αφαίρεση βαθμών, χωρίς σημασία

H συνέχεια θα δοθεί στο γραφείο του αθλητικού δικαστή όπου ο Ολυμπιακός κινδυνεύει με νέα αφαίρεση πέντε βαθμών από το φετινό πρωτάθλημα και πέντε από τη νέα περίοδο αλλά αυτό μικρή σημασία έχει αφού οι ομάδες Β δεν μπορούν ούτε να προβιβαστούν, ούτε να υποβιβαστούν. Αν αποχωρήσει όμως, ο Ολυμπιακός από το πρωτάθλημα της SL2 τότε στην κύρια ομάδα θα επιβληθεί αφαίρεση πέντε βαθμών από το πρωτάθλημα της SL και θα της επιβληθεί και πρόστιμο 100.000 ευρώ.