Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024 20:31

Χωρίς ευκαιρία ο Αρης, κέρδισε τον Βόλο – Αρνητικός και πάλι ο Βάτσιος

Σε ένα ματς όπου ο Αρης δεν έκανε ούτε ευκαιρία, αλλά κατάφερε να νικήσει με 1-0 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό.

Οι “κίτρινοι” ευτύχησαν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα και αυτό ήταν όλο. Και οι έντεκα παίκτες πίσω με μοναδικό σκοπό να κρατήσουν το υπέρ του 1-0 και τελικά το κατάφεραν.

Αντίθετα ο Βόλος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, το πάλεψε. Πίεσε, πρέσαρε, είχε κατοχή μπάλας δημιούργησε 2-3 καλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει τη μαζική άμυνα του Αρη.

Για την ακρίβεια το έκανε στα τελευταία λεπτά του ματς, όμως το γκολ του Δουβίκα ακυρώθηκε καθώς μετά από υπόδειξη του VAR δόθηκε άουτ στη σέντρα του Μαρτίνες.

Ωστόσο καταλυτικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε και ο διαιτητής Βάτσιος, ο οποίος αρνήθηκε να καταλογίσει καθαρό πέναλτι σε μαρκάρισμα του Περέα, ενώ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν εκνευριστικός με τις αποφάσεις του.

Σε κάθε περίπτωση, ο Βόλος αν και ηττήθηκε έδειξε ποια ήταν η καλύτερη ομάδα. Και αυτό είναι το σημαντικό.