Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 18:19

Αξιζε κάτι παραπάνω στην Τούμπα ο Βόλος

Ο Βόλος μπορεί να ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 1-0, ωστόσο η εικόνα του σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν εξαιρετική και σίγουρα άξιζε κάτι παραπάνω.

Οι «κυανέρυθροι» στο πρώτο ημίχρονο έλεγχαν απόλυτα τον αγώνα και ουσιαστικά κινδύνευσαν μόλις μία φορά σε σουτ του Σβιντέρφσκι έπειτα από λάθος της άμυνας του Βόλου.

Στην επανάληψη ο Βόλο μπήκε ακόμα καλύτερα στον αγώνα και έφτασε μία ανάσα από το να ανοίξει το σκορ όταν το σουτ του Μάντζη από ευνοϊκή θέση πέρασε ξυστά άουτ.

Λίγα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιεϊρίνια, σε μία παράβαση που υπέπεσε ο Τσαούσης πάνω στον Λημνιό.

Στη συνέχεια ο Βόλος πίεσε για την ισοφάριση, είχε τις φάσεις για να την πετύχει αλλά από ατυχία είτε από αστοχία δεν έφτασε σε αυτή.