Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 04:56

Ανετα ο Ολυμπιακός, 4-1 τον Ασπρόπυργο

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 4-1 του Ασπρόπυργου για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να βρουν «δίχτυα» σε δύο περιπτώσεις. Στο 14’ ο Τσίτας άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, ενώ στο 31’ ο Τσιάρας, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο επιθετικός μονόλογος του Ολυμπιακού Βόλου συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος του αγώνα, με τον Κουτσιανικούλη να ανεβάζει το δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 59’. Ο Ζαχαρός στο 87′, μείωσε σε 3-1 ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντούνης με πέναλτι στο 91ο λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥΓιδόπουλος, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Παπαϊωάννου, Τσιάρας (80’ Ρόκας), Μητρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Ράντι (53’ Κέρη), Πόζογλου (70’ Ντούνης), Τσίτας.
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣΠαναγόπουλος, Σταγάκης, Ζώνας, Λογοθέτης, Νικολάου, Νικολακάκης, Γκατζολάρι (83’ Γκατζολάρι), Κάκκο (76’ Ζαχαρός), Ζγκούρι, Σρέσκοβιτς, Φράγκος (27’ Πίντο).