Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024 00:32

Ανετα και απλά στους “8” ο Βόλος

Με σύμμαχο το υπερ του 2-0 του πρώτου αγώνα, ο Βόλος παρατάχθηκε κόντρα στον ΟΦΗ με στόχο την πρόκριση στους “8” της διοργάνωσης.

Και πέτυχε το στόχο του, χωρίς καν να ιδρώσει. Εύκολα και απλά, χάρη στην εξαιρετική του παρουσία σε έναν ακόμα αγώνα, αλλά και την εκτελεστική δεινότητα του Τάσου Δουβίκα, ο οποίος στο 19ο λεπτό σημείωσε ένα καταπληκτικό γκολ αποδεικνύοντας ότι ο νεαρός στράικερ αποτελεί ένα από τα ανερχόμενα αστέρια του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ο ΟΦΗ είχε προηγηθεί στο 12ο λεπτό με τον Σαρδινέρο, αλλά το τέρμα του Δουβίκα κλείδωσε για την ομάδα του Βόλου την πρόκριση.

Η ομάδα του Βόλου όπως και στα προηγούμενα ματς έχασε σωρεία καλών ευκαιριών αλλά ευτυχώς αυτή τη φορά δεν το πλήρωσε.

Το τελικό 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος και ο Βόλος πανηγύρισε την πρόκρισή του στα προημιτελικά του θεσμού.